News for Sockers FC Chicago

Sat- Boys HS I-League @ S. City (B 2000-04)

Boys High School I-League Played every Saturday on Field 1 All games played at Soccer City in Palatine      
                       
  Team 1 Team 2 Team 3 Team 4 Team 5 Team 6 Team 7 Team 8  GKs List Game Time  
1     Schueller Przytula Riekki Cohen Dohse Walsh Celentano  8:00am  
2     Gray Musial Snobal Ballarin D Morse Marsico Schwake  8:00am  
3     Low Loizzi Jurkiewicz Velazquez B Sergiev McEvoy P Smith  8:00am  
4     Austriaco Kilgallon, J Schaub Filchev Trajgiel Skryzspanski Piwowarski  8:45am  
5     Ordaz, X Kilgallon, S Stoka Webster Panilgan Albert Morales  8:45am  
6     Enev, M Kocsis, E Dilworth Cote Morgan Czech Mancini  8:45am  
7     Mueller Thalman, P Urban Sparacino M Augustyn Rogalski Scalera  9:30am  
8     Donovan Wang, A Armstrong Gawne Olechowski A Conley, T Flowers  9:30am  
9     Shelton Blonski Gutierrez G Wachsman Jerinic Nicastro Decamargo  9:30am  
10     Matusiak McVey Beausoleil McGrath, N Huerta, J Chandler, B Simmons  10:15am  
11     Arroyo Slawek Morrissey Chandler, W MacIntyre Gaither, J Barta  10:15am  
12     DeSario Bero Matthews R Lagunas, J Ruff, G Liechty, J Mather  10:15am  
13       Berhane Rossi Henegar Wolowski Lowjewski Crowson  11:00am  
  Team A Team B Note:           Brock  11:00am  
1     * Team listed first wears ALL WHITE & second wears ALL BLUE. Share  11:00am  
2     * Pre-Game:  All players must arrive 30 mins prior for warm up. Crowson  11:45am  
3     Post Game: MANDATORY 30 minute fitness session following your game  Brock  11:45am  
4     Always bring both uniforms and wear shinguards. NO CLEATS ALLOWED! Share  11:45am  
5     Goalkeepers will be assigned to different teams every week.  M Smith  12:30pm  
6     * Rosters and Schedules may be adjusted during the season so check the calendar for updates. Carvajal  12:30pm  
7     ** Players who miss 2 games without prior notifying the coaches will be removed  Gutierrez, K  12:30pm  
8     from league. (3 day notice)       M Smith  1:15pm  
9                 Carvajal  1:15pm  
10                 Gutierrez, K  1:15pm  
11                 Smit  2:00pm  
12                 Neisler  2:00pm  
13 Rossi                 2:00pm  
Gk See the "Game time"   column in  Gks List...         Smit  2:45pm  
                  Neisler  2:45pm  
  Team 9 Team 10  Team 11 Team 12 Team 13 Team 14 Team 15 Team 16   2:45pm  
1 Kresnicka Plizga Bricker Costa Jonas Bourmas Gomez Recktenwald Rodriguez  3:30pm  
2 Becdach Hoare Mozelewski Lesiuk Kissane Peterson  Boot  Torralva Ortiz  3:30pm  
3 Schaller Ramadan A Wilson Olson Ajroja * Ionita Hughes Hernandez    3:30pm  
4 Vlahos Varga Burleson Gilman Gonzalez Dejworek Paladino Salgado Rodriguez  4:15pm  
5 Cole Chronos Fadden Majocha Argaez Williams Cruz Nadda Ortiz  4:15pm  
6 Guitierrez,R Lopez Dovidiatis Orepeza Saldivar McCann Rodriguez King    4:15pm  
7 Oder Magner Lawlor OConnor Deane Tunney Richardson Avila E Peterson  5:00pm  
8 Ghita Panek Bartlett A Sanchez Stocco Bauer Flaherty Porter Burlingame  5:00pm  
9 Musial Baciu Raso Kim Bloedorn, B Wing, E Skubisz Schiewe, B Michalek  5:00pm  
10 Lynch, J Barker, J Zakariya Besterfeldt Hanneman, C  Scharf, D Gnade Chung      
11 Darlage, J Nicoski, C Husseini Birch, C Naik, A Casselman, A Burlingame, N Demonte, S      
12 Young, K Olano, P Quarles Buescher Whittaker, A Stumbris, K Morgan, D Sinkus, A      
13 Glodz,K       Tillack, M   Krehl, A Seidel, Z      
14             McElya T Nugent      
15                 
  See the "Game time" column in Gks List...               
Gk Team 17 Team 18 Team 19 Team 20 Team 21 Team 22 Team 23 Team 24       
1 Barragan Guerra Statz Ymeraj Nitti Kucaba Walsh Vijayan      
2 Heuer Kasargode Piwowarczyk Novak Wozniak Vanacora Dib Dzupin      
3 Villegas Cattan McKee Mesic Cerda Liang Vuckovic Lanpouthakoun      
4 Tamburello Ballarin Luchan Ioannou Lawrence Labbate Marsico Rutkowski          ATTENTION GOALKEEPERS       If you are not able to make your game arrange somebody to cover for you and notify Brad ASAP.   
5 Tokarz * Borninkhof West Mrkalj Oland N Arrigoni Vivar Apuzzo  
6 Javakhishvili Salwach Mollo Zambrano Oland Ni Gallo Karabetsos Cheshmedjiev  
7 Samuels Mroz McCann, R. Connors Brown Aquino Perez Wilkinson  
8 Aoki Bergeron Dalby Holmes Cathelot Hou Orme Iniguez DON'T WAIT UNTIL LAST MINUTE!  
9 Springer Chavez Gardner Wing, Col. Xu O'Brien Kreuzer Cho      
10 Murman Chondrana Hepburn Wing, Con. Blacha Davis Bhatnagar Ferus      
11 Dewald, Z Martinez Aung Houlihan Spinos Brockmeyer Dulzer Triscik      
12 Vozza, R Chen, E Gospodinov Shah Young Walter Mitkus, W. Sand      
13   Zheng, B Lauong Lagunas Riccelli Opacian Mitkus, G. Ritzmann      
14   Winbush Plummer     Cao Higgs Kent      
Gk See the "Game time" column in Gks List...              
         
       
    Schedule       2019 Schedule        
  Week 1 2018       Week 7          
  12/1 Field 1 Scores     1/26 Field 1 Score      
  8:00am 1 v 2 9-10     8:00am A v B        
  8:45am 3 v 4 13-6     8:45am 1 v 2        
  9:30am 5 v 6 7-10     9:30am 3v4        
  10:15am 7 v 8 8-7     10:15am 5v6        
  11:00am 9 v10 13-8     11:00am 7v8        
  11:45am 11v12 12-2     11:45am 9v10        
  12:30pm 13v14 11-12     12:30pm 11v12        
  1:15pm 15v16 6-7     1:15pm 14v17        
  2:00pm 17v18 16-10     2:00pm 15v18        
  2:45pm 19v20 2-5     2:45pm 16v13        
  3:30pm 21v22 9-7     3:30pm 19v23        
  4:15pm 23v24 11-6     4:15pm 20v24        
  Week 2         5:00pm 21v22        
  12/8 Field 1 Scores     Week 8          
  8:00am 2 v 1       2/2 Field 1 Score      
  8:45am 8 v 9       8:00am 1 v A 6x10      
  9:30am 10v11       8:45am 2 v B 6x11      
  10:15am 3 v12       9:30am 3v6 6x9      
  11:00am 4 v 5       10:15am 4v7 12x10      
  11:45am 6 v 7       11:00am 5v10 3x4      
  12:30pm 16v17       11:45am 8v12 6x11      
  1:15pm 13v18       12:30pm 9v11 10x11      
  2:00pm 14v15       1:15pm 13v18 11x10      
  2:45pm 22v23       2:00pm 14v16 8x11      
  3:30pm 19v24       2:45pm 15v17 12x13      
  4:15pm 20v21       3:30pm 19v24 7x8      
  Week 3         4:15pm 20v22 7x5      
  12/15 Field 1 Scores     5:00pm 21v23        
  8:00am 1v2 5-3     Week 9          
  8:45am 3v5 8-9     2/9 Field 1 Score      
  9:30am 8v6 12-9     8:00am A v 2        
  10:15am 7v4 9-8     8:45am F-2 B v 1        
  11:00am 9v11 9-5     9:30am 3 v 11        
  11:45am 12v10 10-11     10:15am 4 v 12        
  12:30pm 17v14 9-8     11:00am 5 v 9        
  1:15pm 16v13 11-10     11:45am 6 v 8        
  2:00pm 18v15 8-15     12:30pm 10 v 7        
  2:45pm 24v21 9-12     1:15pm 13 v 16        
  3:30pm 23v19 15-6     2:00pm 14 v 17        
  4:15pm 22v20 4-13     2:45pm 15 v 18        
            3:30pm 19 v 23        
  Week 4 2019       4:15pm 20 v 24        
  1/5 Field 1 Score     5:00pm 21 v 22        
  8:00am 2v1                  
  8:45am AvB  @ F2       Week 10          
  8:45am 4 v 3       2/16 Field 1 Score      
  9:30am 5 v 12       8:00am 2 v 1        
  10:15am 6 v 10       8:00am A v B        
  11:00am 7 v 11       8:45am          
  11:45am 8 v 9       9:30am          
  12:30pm 24 v 13       10:15am          
  1:15pm 22 v 14       11:00am          
  2:00pm 21 v 15       11:45am          
  2:45pm 19 v 16       12:30pm          
  3:30pm 20 v 17       1:15pm          
  4:15pm 23 v 18       2:00pm          
            2:45pm          
  Week 5 2019       3:30pm          
  1/12 Field 1 Score     4:15pm          
  8:00am A v 2       Week 11          
  8:45am B v 1       2/23 Field 1 Score      
  9:30am 6 v 4       8:00am A v 1        
  10:15am 5 v 11       8:45am B v 2        
  11:00am 3 v 9       9:30am 3v12        
  11:45am 7 v 12       10:15am 4v11        
  12:30pm 10 v 8       11:00am 5v7        
  1:15pm 16 v 15       11:45am 6v10        
  2:00pm 18 v 14       12:30pm 8v9        
  2:45pm 13 v 17       1:15pm 13 v 15        
  3:30pm 19 v 22       2:00pm 14 v 17        
  4:15pm 20 v 23       2:45pm 16 v 18        
  5:00pm 24 v 21       3:30pm 19v22        
            4:15pm 20v21        
  Week 6 2019  CANCELLED     5:00PM 23v24        
  1/19 Field 1 Score                
  8:00am A v 1  CANCELLED     Week 13          
  8:45am B v 2  CANCELLED     3/9 Field 1 Score      
  9:30am 3 v 6  CANCELLED                
  10:15am 4 v 7  CANCELLED                
  11:00am 5 v 10  CANCELLED     9:30am 3v6        
  11:45am 8 v 12  CANCELLED     10:15am 4v7        
  12:30pm 9 v 11  CANCELLED     11:00am 5v10        
  1:15pm 13 v 18  CANCELLED     11:45am 8v12        
  2:00pm 14 v 16  CANCELLED     12:30pm 9v11        
  2:45pm 15 v 17  CANCELLED     1:15pm 13v18        
  3:30pm 19v 24  CANCELLED     2:00pm 14v16        
  4:15pm 20 v 22  CANCELLED     2:45pm 15v17        
  5:00pm 21 v 23  CANCELLED     3:30pm 19v24        
            4:15pm 20v22        
        5:00pm 21v23        
  Contacts (Text or call)                
  Oleg Bailey David R. Nino  Brad - Gk's            
  847-812-3564 630-346-7707 847-812-3567 773-354-6678 414-688-1994            
                       
    Soccer City Palatine - 545 S. Consumers Ave. - Palatine, IL     
                       
                       
last edit: 3/8/2019 10:31:45 AM by nino